Apple MacBook Neo 13" A18 Pro 8GB 512SSD RU Silver Z1TP00026
Apple MacBook Neo 13" A18 Pro 8GB 512SSD RU Silver Z1TP00026
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 5
business days
| Brand | Apple |
| Weight | 2.28 kg. |
| Depth | 0.364 m. |
| Width | 0.076 m. |
| Height | 0.258 m. |
| PC002 Processor | Apple A18 Pro 6-Core CPU with 2 performance cores and 4 efficiency cores |
| PC003 RAM | 8GB |
| PC006 Videos | Apple A18 Pro 5-core GPU 16-core Neural Engine |
| PC007 Screen size | 13.0" 2408 x 1506 LED IPS Liquid Retina display 219ppi 500 nits |
| PC008 Hard disk volume | 512GB SSD |
| PC010 Battery | Li-Ion 36.5Wh Up to 16 Hours |
| PC011 Operating system | Mac OS |
| Number of cores | 6 - Cores: 2 P cores and 4 E cores |
| Screen resolution | 2408x1506 |
| RAM size | 8GB |
| HDD disk capacity | None |
| Hard drive type | SSD, SSD |
| Video card model | Apple A18 Pro |
| Video card memory size | Apple A18 Pro 5 - Cores 16-core Neural Engine |
| Video card type | Apple A18 Pro |
| Drive type | None |
| Built-in microphone | There is |
| HDMI | None |
| VGA | None |
| USB 3.0 | None |
| USB 2.0 | None |
| Memory card reader | None |
| Built-in camera | 1080p FaceTime HD |
| Wi-Fi | Wi-Fi 6E (802.11ax) |
| Battery type | Li-Ion 36.5Wh |
| Operating system type | Mac OS |
| PC013 Warranty | 2 years (for individuals) |
| Bluetooth | Yes (6.0) |
| Keyboard languages | ENG / RUS (With Touch ID) |
| Screen size | 13", 13" — 13.9" |
| Processor | Apple A18 Pro |
| Operating system | Mac OS |
| Screen type | LED IPS Liquid Retina |
| PC012 Weight | 1.23 kg |
| Color | Silver |
| Computer type | Mobile and lightweight |
| Housing material | Metal (aluminum) |
| Model name | Z1TP00026 |
| Included | Charger NOT included |
| Guarantee for individuals | 2 years |
| Guarantee for legal entities | 1 year |
| Processor model | A18 Pro |
| Processor manufacturer | Apple |
| Processor series | A18 Pro |
| WiDi | None |
| Thunderbolt | None |
| Battery warranty | 1 year |
| USB 3.1 | None |
| Name | Apple MacBook Pro |
| USB Type-C | 1x USB 3 (USB-C) port with support for: Charging, DisplayPort, USB 3 (up to 10Gb/s), 1x USB 2 (USB-C) port with support for: Charging USB 2 up to 480MB, There is |
| SSD disk volume | 512GB, 501 - 999GB |
| Flash hard drive volume | None |
| M.2 slot | None |
| Mini DisplayPort | None |
| RJ-45 | None |
| 4G | None |
| Size (WxHxD) | 29.75 x 1.27 x 20.64 |
| Maximum RAM size | 8GB |
| Keyboard lighting | None |
| Keyboard language | RUS |
| Series name | Apple MacBook Pro |
| GeneralModel | Apple MacBook Neo 13.0 Liquid Retina A18 Pro |
| Width | 297.5mm |
| Height | 12.7mm |
| Depth | 206.4mm |
| Battery capacity | Li-Ion 36.5Wh |
| Battery technology | Lithium ion |
| Bluetooth version | 6.0 |
| Touchscreen | None |
| Charger included | None |