- In stock
Electronic kitchen scales with a maximum weight capacity of 10 kg and an accuracy of 1 g. They have a zero function, liquid measurement capability and USB-C power supply.
Electronic kitchen scales with a maximum weight capacity of 10 kg and an accuracy of 1 g. They have a zero function, liquid measurement capability and USB-C power supply.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Electronic kitchen scale with a maximum weight capacity of 10 kg and an accuracy of 1 g. Features include a zero weight function, liquid measurement capability, and USB-C power supply.
Features | |
|---|---|
| Product Type | Electronic Kitchen Scale |
| Product Brand | Adler |
| Model | AD 3177wb |
Specifications | |
| Maximum Weight Capacity | 10 kg |
| Accuracy | 1 gram |
| Weighing Surface | 160 x 220 mm |
| Height | 27 mm |
| Display Type | LED |
| Power Source | USB-C |
| Available Colors | Black, White |
Additional Information | |
| Features |
|
| Safety Warning | Keep out of reach of children. Avoid contact with water. Make sure the scale is properly calibrated before use. |