- In stock
Trust Primo Keyboard and Mouse Set, EN, Black
Trust Primo Keyboard and Mouse Set, EN, Black
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TRUST, Trust |
| Model | First |
| Keyboard type | Wired |
| Length | 14.8 cm, 41 mm. |
| Width | 44.9 cm, 522 mm. |
| Height | 3 cm, 190 mm. |
| Color | Black color |
| Connector type | USB |
| Keyboard language | English |
| Key type | Membrane |
| Backlight | No |
| Multimedia keys | Yes |
| Separate number block | Yes |
| Mouse included | Yes (wired, optical) |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Simple design |
| Cable length | 1.8m |
| Weight | 0.808 kg. |
| Country of manufacture | CN |