Logitech Wireless Combo MK330
Logitech Wireless Combo MK330
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Wireless range | 10 m |
| Product colour | Black |
| Backlight | No |
| Keyboard style | Straight |
| Wrist rest | No |
| Protection features | Spill resistant |
| Power source type | Battery |
| Battery type | AAA |
| Battery technology | Alkaline |
| Number of batteries supported | 3 |
| Battery capacity | 2000 mAh |
| Keyboard battery type | AAA |
| Service life of battery | 24 month(s) |
| Number of batteries (keyboard) | 2 |
| Weight | 570 g |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 446.3 x 20.5 x 183 mm |
| Keyboard weight | 570 g |
| Mouse dimensions (WxDxH) | 60 x 39 x 99 mm |
| Mouse weight | 75.2 g |
| Windows operating systems supported | Windows 11, Windows 10 |
| Other operating systems supported | ChromeOS |
| Receiver type | Unifying receiver |
| Receiver dimensions (WxDxH) | 14.4 x 6.6 x 18.7 mm |
| Wireless receiver interface | USB Type-A |
| Receiver weight | 2 g |
| Scroll | Yes |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 3 |
| Movement detection technology | Optical |
| Mouse battery life | 12 month(s) |
| Mouse included | Yes |
| Mouse battery type | AA |
| Device interface | USB |
| Pointing device | No |
| Connectivity technology | Wireless |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Numeric keypad | Yes |
| Spill-resistant up to | 60 ml |
| Keyboard language | US International |
| Purpose | PC/Server |
| Fingerprint reader | No |
| On/off switch | Yes |
| USB hub | No |
| Recommended usage | Office |
| Keyboard form factor | Full-size (100%) |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Width | 446.3 mm |
| Height | 183 mm |
| Depth | 20.5 mm |
| Harmonized System (HS) code | 84716060 |
| Master (outer) case gross weight | 4.52 kg |