- In stock.
LOGITECH MX Mechanical Mini Bluetooth Illuminated Keyboard - GRAPHITE - US INT'L - TACTILE
LOGITECH MX Mechanical Mini Bluetooth Illuminated Keyboard - GRAPHITE - US INT'L - TACTILE
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Device Location | External |
| Connectivity Technology | Wireless |
| Wireless Technology | Bluetooth/RF |
| Interface | USB |
| Form Factor | Desktop |
| Keys Type | Mechanical |
| Keyboard Features | Multimedia Function Illuminated Easy-Switch Bluetooth Button |
| Platform Compability | Linux Android Mac OS Windows iPad |
| Requires Peripheral Devices | USB port Internet Connection for Optional Software Download |
| Battery Average Run Time | up to 10 days |
| Localization | US English |
| External Color | Graphite |
| Included Accessories | Quick Start Guide |
| Cable Included | USB Type A to Type C Cable |
| Built-in Devices | Light Sensor |
| Compliant Devices | PC iPad Mac |
| Width | 295.99 mm |
| Height | 131.95 mm |
| Depth | 20.97 mm |
| Nominal Weight | 506.4 g |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty Validation Criteria | Serial Number |
| Pack Length (mm) | 336 mm |
| Pack Width (mm) | 149 mm |
| Pack Height (mm) | 54 mm |
| Weight | 0.83 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 0.7 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Package Type | Retail |
| EAN Code | 5099206103221 |