Logitech K400 Plus keyboard RF Wireless Dutch Black
Logitech K400 Plus keyboard RF Wireless Dutch Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Wireless range | 10 m |
| Keyboard style | Straight |
| Wrist rest | No |
| Product colour | Black |
| Surface coloration | Monotone |
| Backlight | No |
| Number of batteries (keyboard) | 2 |
| Power source type | Battery |
| Service life of battery | 18 month(s) |
| Battery type | AA |
| Battery technology | Alkaline |
| Number of batteries supported | 2 |
| Touchpad height | 7.6 cm |
| Keyboard dimensions (WxDxH) | 354.3 x 23.5 x 139.9 mm |
| Keyboard weight | 380 g |
| Touchpad diagonal | 8.89 cm (3.5") |
| Touchpad width | 4.7 cm |
| Windows operating systems supported | Yes |
| Other operating systems supported | Chrome |
| Mobile operating systems supported | Android |
| Mouse included | No |
| Fingerprint reader | No |
| Numeric keypad | No |
| Hot keys | Yes |
| Device interface | RF Wireless |
| Pointing device | Touchpad + mouse buttons |
| Keyboard form factor | Mini |
| Connectivity technology | Wireless |
| Frequency band | 2.4 GHz |
| Keyboard layout | QWERTY |
| Purpose | Universal |
| Recommended usage | Universal |
| USB hub | No |
| Master (outer) case gross weight | 5.76 kg |