LOGITECH G815 LIGHTSPEED RGB Mechanical Gaming Keyboard - GL Tactile - WHITE - PAN - USB - NORDIC-613 - TACTILE SWITCH
LOGITECH G815 LIGHTSPEED RGB Mechanical Gaming Keyboard - GL Tactile - WHITE - PAN - USB - NORDIC-613 - TACTILE SWITCH
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
2 - 4
business days
| Device Location | External |
| Key/Button Functions | Mute Play/Pause Programmable Brightness Next Previous track Lighting Controls |
| Keyboard Layout | QWERTY |
| Keys Type | Mechanical |
| Switch | Low Profile GL Switches |
| Key Feel | Tactile |
| Travel Distance | 3 mm |
| Actuation Point | 1.5 mm |
| Pressing Force | 45 g |
| Keyboard Features | Ultra thin On-board Memory Volume Roller Lightsync Technology Aluminium Top Case Gaming mode RGB Backlight On-board lighting profiles WIN Lock USB Passthrough |
| Requires Operating System | Microsoft Windows 7 or Later Apple Mac OS 10.11 or Later |
| Requires Peripheral Devices | 2 USB Ports |
| Localization | Danish Slovenian Finnish Norwegian |
| External Color | White |
| Cable Length | 1.8 m |
| Included Accessories | Documentation |
| Width | 150 mm |
| Height | 22 mm |
| Depth | 475 mm |
| Nominal Weight | 1045 kg |
| Warranty Term (month) | 24 month(s) |
| Warranty Validation Criteria | Serial Number |
| Pack Length (mm) | 510 mm |
| Pack Width (mm) | 230 mm |
| Pack Height (mm) | 42 mm |
| Weight | 1.6 kg |
| Pack Weight Netto (kg) | 1.3 kg |
| Pieces in pack | 1 |
| Package Type | Retail |