- In stock
Keyboard Steelseries Apex 9 Mini EN, black
Keyboard Steelseries Apex 9 Mini EN, black
Keyboard Steelseries Apex 9 Mini EN, black
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | STEELSERIES, Steelseries |
| Model | Apex 9 Mini |
| Keyboard type | Wired |
| Length | 10.3 cm, 340 mm. |
| Width | 29.3 cm, 58 mm. |
| Height | 4 cm, 154 mm. |
| Color | Black color |
| Connector type | USB Type-C |
| Keyboard language | English |
| Key type | Membrane |
| Backlight | Yes |
| Multimedia keys | No |
| Separate number block | No |
| Water resistance | No |
| Mouse included | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 0.974 kg. |
| Country of manufacture | CN |