JVC XS-EP624B - party speaker, black
JVC XS-EP624B - party speaker, black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Light effects | Yes |
| Preset stations quantity | 30 |
| Product colour | Black |
| Product type | Stereo portable speaker |
| Power consumption (typical) | 230 W |
| Power source type | Power socket |
| Weight | 12.5 kg |
| Width | 280 mm |
| Depth | 316 mm |
| Height | 875 mm |
| Karaoke | Yes |
| True Wireless Stereo (TWS) technology | Yes |
| Recommended usage | Universal |
| Minimum operating temperature | 5 °C |
| Maximum temperature | 35°C |
| Package contents | User manual, Microphone, Remote control pendant x 1, Speaker x 1, Power cable |
| Sound effects | Echo, Yes |
| Headphone frequency | 40 - 20000 Hz |
| FM band range | 87.5 - 108 MHz |
| RMS rated power | 240 W |
| FM tuner | Yes |
| Number of USB Type A ports | 1 |
| 6.35 mm (1 4-inch) input | 1 |
| Mic input Jack 6.3mm | Yes |
| Bluetooth profiles | A2DP |
| AUX in | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Bluetooth | Yes |
| USB port | Yes |
| Connectivity technology | Wired & Wireless |
| Warnings | Keep out of the reach of children., Do not expose to open flames or high temperatures., The product contains batteries that may be harmful to the environment. Dispose of at suitable collection points. |