- In stock
Induction hob WLS7960NE Whirlpool
Induction hob WLS7960NE Whirlpool



Induction hob WLS7960NE Whirlpool
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | WHIRLPOOL, Whirlpool |
| Model | WLS7960NE |
| Width | 59 cm, 590 mm. |
| Depth | 51 cm |
| Height | 5.4 cm, 54 mm. |
| Color | Black color |
| Power | 7200W |
| Hob type | Induction |
| Number of cooking zones | 4 |
| Management | Sensory |
| Child safety feature | Yes |
| Timer | Yes |
| Frame | No |
| Screen | No |
| Variable-sized cooking zones | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Weight | 10.9 kg. |
| Length | 510mm. |
| Country of manufacture | IT |