Induction hob Whirlpool WL B4560 NE/W
Induction hob Whirlpool WL B4560 NE/W
Guarantee
24 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | WHIRLPOOL, Whirlpool |
| Model | WL B4560 NE/W |
| Width | 59 cm, 590 mm. |
| Depth | 51 cm |
| Height | 5.4 cm, 54 mm. |
| Color | White color |
| Power | 7200W |
| Weight | 9.8 kg, 10.6 kg. |
| Hob type | Induction |
| Number of cooking zones | 4 |
| Diameter of cooking zones | 145mm, 210mm, 180/200mm, 180/200mm |
| Cooking zone power | 1200W, 2100W, 1750W, 1750W |
| Management | Sensory, Electronic |
| Child safety feature | Yes |
| Features | Melting - melting function. Perfect cooking at low heat. The melting function allows you to cook at very low temperatures, giving you the ideal solution for melting chocolate, butter or making light, delicate sauces. |
| Timer | Yes |
| Frame | No |
| Residual heat indicator | Yes |
| Automatic shutdown | No |
| Screen | No |
| Variable-sized cooking zones | No |
| Cable plug | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Connection cable | Yes |
| Additional information | 4 automatic programs - defrosting, keeping warm, slow cooking, boiling |
| Length | 510mm. |
| Country of manufacture | IT |