- In stock
Induction hob Whirlpool WB S2560 NE
Induction hob Whirlpool WB S2560 NE
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | WHIRLPOOL, Whirlpool |
| Model | WB S2560 NO |
| Width | 59 cm, 590 mm. |
| Depth | 51 cm |
| Height | 5.4 cm, 54 mm. |
| Color | Black color |
| Power | 7200W |
| Weight | 10.4 kg, 10.4 kg. |
| Hob type | Induction |
| Number of cooking zones | 4 |
| Diameter of cooking zones | 145mm, 180mm, 180mm, 210mm |
| Cooking zone power | 1200W, 1800W, 1800W, 2100W |
| Management | Sensory, Electronic |
| Child safety feature | No |
| Features | Melting - melting function |
| Keep warm | keep warm function |
| Simmering | slow cooking |
| Timer | Yes |
| Frame | No |
| Residual heat indicator | Yes |
| Automatic shutdown | No |
| Screen | No |
| Variable-sized cooking zones | No |
| Cable plug | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Connection cable | Yes |
| Length | 510mm. |
| Country of manufacture | IT |