-
−3%
Remington D5715 2300 W Black, Brown
Remington D5715 2300 W Black, Brown
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Bronze, Black |
| Hanging type | Hanging loop |
| Hangable | Yes |
| Designed for travel | No |
| Foldable handle | No |
| Removable grid | Yes |
| Power consumption (typical) | 2100 W |
| Power | 2300 W |
| Air speed | 23.6 m/s |
| Number of speeds | 2 |
| Number of heating levels | 3 |
| Cool shot function | Yes |
| Ionic function | Yes |
| Concentrator nozzle | Yes |
| Diffuser nozzle | Yes |