Remington AC9140 Beige,Black 2400 W
Remington AC9140 Beige,Black 2400 W




Remington AC9140 Beige,Black 2400 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Hanging type | Hanging loop |
| Product colour | Beige, Black |
| Hangable | Yes |
| Surface coloration | Monotone |
| Cord length | 3 m |
| Power | 2400 W |
| Depth | 118 mm |
| Width | 300 mm |
| Height | 239 mm |
| Motor type | AC |
| Number of speeds | 2 |
| Filtering | Yes |
| Number of heating levels | 3 |
| Ionic function | Yes |
| Concentrator nozzle | Yes |
| Diffuser nozzle | Yes |