-
−1%
Remington AC8820 Silver 2200 W
Remington AC8820 Silver 2200 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Cord length | 3 m |
| Hangable | Yes |
| Product colour | Silver |
| Removable filter | Yes |
| Designed for travel | No |
| Power | 2200 W |
| Air speed | 41 m/s |
| Number of speeds | 2 |
| Ionic function | Yes |
| Filtering | Yes |
| Number of heating levels | 3 |
| Diffuser nozzle | Yes |
| Concentrator nozzle | Yes |