ProfiCare PC-HTD 3113 hair dryer 2200 W Black
ProfiCare PC-HTD 3113 hair dryer 2200 W Black







ProfiCare PC-HTD 3113 hair dryer 2200 W Black
Guarantee
36 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Hanging type | Hanging loop |
| Designed for travel | No |
| Overheat protection | Yes |
| Product colour | Black |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| AC input voltage | 230 V |
| Power | 2200 W |
| Height | 270 mm |
| Depth | 95 mm |
| Width | 220 mm |
| Filtering | Yes |
| Number of heating levels | 3 |
| Ionic function | Yes |
| Number of speeds | 2 |
| Cool shot function | Yes |
| Concentrator nozzle | Yes |
| Diffuser nozzle | Yes |