-
−13%
Compact and lightweight hair dryer with ionization to reduce frizz and static electricity. It has two airflow levels, four temperature settings and a concentrator for precise styling.
Compact and lightweight hair dryer with ionization to reduce frizz and static electricity. It has two airflow levels, four temperature settings and a concentrator for precise styling.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
15 - 16
business days
Compact and lightweight hair dryer with ionic function to reduce frizz and frizz. Offers two airflow levels, four temperature settings and a concentrator for precise styling.
Features | |
|---|---|
| Product Type | Hair Dryer |
| Product Brand | Human |
| Model | AirTouch HD-AT03 mini |
Specifications | |
| Dimensions | 17 x 9.1 x 4 cm (W x H x D) |
| Weight | 311 grams |
| Color | Mint Green |
| Voltage Range | 100-240V |
| Airflow Power | 2 Levels |
| Temperature Settings | 4 Levels (including cold weather) |
| Cable Length | 150cm |
Additional Information | |
| Concentrator Nozzle | Yes |
| LED Indicator | Colored LED indicator showing operating mode |