The GA.MA PH6080.PK IQ3 Perfetto hair dryer has a brushless motor with 1600W of power and offers four temperature settings. It has an ionic function, a cold shot option and a removable filter for easy maintenance.
The GA.MA PH6080.PK IQ3 Perfetto hair dryer has a brushless motor with 1600W of power and offers four temperature settings. It has an ionic function, a cold shot option and a removable filter for easy maintenance.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
The GA.MA PH6080.PK IQ3 Perfetto hair dryer has a brushless motor with 1600W of power and offers four temperature settings. It has an ionic function, a cold shot function and a removable filter for easy maintenance.
Features | |
|---|---|
| Product Type | Hair Dryer |
| Product Brand | GA.MA |
| Model | PH6080.PK IQ3 Perfect |
Specifications | |
| Weight | 294 g |
| Color | Pink |
| Engine Type | Brushless Motor |
| Cable Length | 3 years |
| AC Voltage | 220 - 240V |
| Power | 1600W |
| Engine Speed | 110,000 RPM |
| Noise Level | 78 dB |
Operation | |
| Temperature Settings | 4 |
| Speed Settings | 3 |
| Ionic Function | Yes |
| Cold Air Function | Yes |
| Turbo Mode | Yes |
| Antibacterial Function | Yes |
| Ultra Fast Drying | Yes |
Package Contents | |
| Number of Nozzles | 4 |
| Concentrator Nozzle | Yes |
| Diffuser Nozzle | Yes |