- In stock.
Hair dryer Xiaomi Mi Ionic H300
Hair dryer Xiaomi Mi Ionic H300



Hair dryer Xiaomi Mi Ionic H300
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | XIAOMI, Xiaomi |
| Model | Mi Ionic H300 |
| Width | 17 cm, 145 mm. |
| Height | 23 cm, 145 mm. |
| Weight | 0.5 kg, 2.108 kg. |
| Color | White color |
| Power | 1600W |
| Number of speeds | 2 |
| Voltage | 220 - 220V |
| Cold weather | Yes |
| Overheating protection | Yes |
| Temperature settings | 3 |
| Diffuser | No |
| Ionization function | Yes |
| Foldable handle | No |
| Number of nozzles | 1 |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Air concentrator | Yes |
| With case | No |
| Cable length | 1.7 m |
| Hanging loop | Yes |
| Complete set | Nozzle, Hair dryer |
| Length | 264 mm. |
| Country of manufacture | CN |