- In stock
-
−5%
Hair dryer with ionisation and AI technology Taurus Digital Force AI
Hair dryer with ionisation and AI technology Taurus Digital Force AI
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Power | 1100 W |
| Height | 222 mm |
| Depth | 61 mm |
| Cord length | 1.8 m |
| Width | 76 mm |
| Weight | 430 g |
| Number of heating levels | 10 |
| Motor type | Digital |
| Motor speed | 100000 RPM |
| Number of speeds | 2 |