The GA.MA PH6080.BK IQ3 Perfetto hair dryer has 1600 W of power, 4 temperature and 3 speed settings, as well as an ionic function. The set includes a concentrator and diffuser, and the noise level reaches 78 dB.
The GA.MA PH6080.BK IQ3 Perfetto hair dryer has 1600 W of power, 4 temperature and 3 speed settings, as well as an ionic function. The set includes a concentrator and diffuser, and the noise level reaches 78 dB.
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
The GA.MA PH6080.BK IQ3 Perfetto hair dryer has a power of 1600 W and offers 4 temperature settings, 3 speed settings and an ionic function. It has a concentrator nozzle and diffuser and a noise level of 78 dB.
Design | |
|---|---|
| Control type | Buttons |
| Removable filter | Yes |
| Cable length | 3 years |
| Product color | Black |
| Ergonomic handle | Yes |
| Integrated display | Yes |
| Silent mode | Yes |
| Screen type | LED |
Power | |
| AC input voltage | 220 - 240V |
Weight and Dimensions | |
| Height | 165 mm |
| Depth | 48mm |
| Width | 195 mm |
Operation | |
| Air flow | 74 m³/h |
| Cold air function | Yes |
| Engine type | AC |
Packaging Details | |
| Package weight | 1.8 kg |
| Package width | 245 mm |
| Package depth | 100mm |
| Package height | 370 mm |
Package Contents | |
| Instructions for use | Yes |