- In stock
Esperanza EBL015 hair styling tool Hot air brush Black 1200W
Esperanza EBL015 hair styling tool Hot air brush Black 1200W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Power | 1200 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60Hz |
| Length | 350 mm |
| Brush head diameter | 5 cm |
| Number of speeds | 3 |
| Hair drying | Yes |
| Rotating brush | Yes |
| Suitable for hair types | All hair |
| Hair curling | Yes |
| Type | Hot air brush |
| Cordless | No |
| Cord length | 1.8 m |
| Built-in display | No |