Esperanza EBH005K Hair dryer Black 2200 W
Esperanza EBH005K Hair dryer Black 2200 W


Esperanza EBH005K Hair dryer Black 2200 W
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Black |
| Surface coloration | Monotone |
| Designed for travel | No |
| Foldable handle | No |
| Cord length | 1.8 m |
| Hanging type | Hanging loop |
| Hangable | Yes |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Power | 2200 W |
| Weight | 888 g |
| Number of heating levels | 3 |
| Concentrator nozzle | Yes |
| Diffuser nozzle | Yes |