DYSON Airwrap Pink Hair styler
DYSON Airwrap Pink Hair styler



















DYSON Airwrap Pink Hair styler
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | Rose Gold |
| Power source | AC |
| Power | 1700 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Weight | 711 g |
| Depth | 44 mm |
| Width | 38 mm |
| Height | 262 mm |
| Hair curling | Yes |
| Number of heating levels | 4 |
| Control type | Buttons |
| Ionic function | Yes |
| Hair drying | Yes |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Airflow | 14 l/s |
| Minimum operating temperature | 28 °C |
| Technologies used | Coanda effect |
| Cool shot function | Yes |
| Bluetooth | Yes |
| Type | Multistyler |
| Number of speeds | 3 |
| Hair straightening | Yes |
| Maximum temperature | 150 °C |
| Carrying case | Yes |
| Fast drying attachment | Yes |
| Round volumising brush | Yes |
| Airsmooth2x™ attachment | Yes |
| 40 mm cylindrical attachment | Yes |
| Anti-tangle hair brush | Yes |
| 30 mm cylindrical attachment | Yes |
| Built-in display | No |
| Cord length | 2 m |