BaBylissPRO BAB2770E hair styling tool Hot air brush Steam Black 800 W 2.7 m
BaBylissPRO BAB2770E hair styling tool Hot air brush Steam Black 800 W 2.7 m











BaBylissPRO BAB2770E hair styling tool Hot air brush Steam Black 800 W 2.7 m
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Cable colour | Black |
| Product colour | Black |
| Plate material | Ceramic |
| Power | 800 W |
| Power source | AC |
| Brush head 2 diameter | 5 cm |
| Brush head diameter | 4 cm |
| Rotating brush | Yes |
| Control type | Buttons, Scrollbar |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Technology | Steam |
| Ionic function | Yes |
| Left & right rotation | Yes |
| Removable filter cage | Yes |
| Number of speeds | 2 |
| Number of heating levels | 2 |
| Noise level | 70 dB |
| Cool shot function | Yes |
| Hair straightening | Yes |
| Type | Hot air brush |
| Hair drying | Yes |
| Ceramic heating system | Yes |
| Number of brushes | 2 |
| Built-in display | No |
| Cord length | 2.7 m |
| On/off switch | Yes |