BaByliss Super Pro 2300 2300 W Black, Gold
BaByliss Super Pro 2300 2300 W Black, Gold


BaByliss Super Pro 2300 2300 W Black, Gold
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Hanging type | Hanging loop |
| Surface coloration | Monochromatic |
| Product colour | Gold, Black |
| Cord length | 2.8 m |
| Power | 2300 W |
| Number of speeds | 2 |
| Filtering | Yes |
| Air speed | 33.3 m/s |
| Number of heating levels | 3 |
| Ionic function | Yes |
| Airflow | 120 m³/h |
| Ceramic coating | Yes |
| Cool shot function | Yes |
| Motor type | AC |
| Manual | Yes |
| Concentrator nozzle width | 7.5 cm |
| Diffuser nozzle | Yes |
| Concentrator nozzle height | 9 cm |
| Concentrator nozzle | Yes |