BaByliss Excess-HQ hair dryer 2600 W Black
BaByliss Excess-HQ hair dryer 2600 W Black






BaByliss Excess-HQ hair dryer 2600 W Black
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
12 - 17
business days
| Product colour | Black |
| Removable filter | Yes |
| Designed for travel | No |
| Cord length | 2.7 m |
| Power | 2600 W |
| Weight | 555 g |
| Air pressure | 1082 Pa |
| Cool shot function | Yes |
| Motor type | AC |
| Ionic function | Yes |
| Airflow | 75 m³/h |
| Number of heating levels | 6 |
| Number of speeds | 6 |
| Concentrator nozzle | Yes |
| Number of nozzles | 2 |