BaByliss BAB2676TTE hair styling tool Hot air brush Warm Black 700 W 2.7 m
BaByliss BAB2676TTE hair styling tool Hot air brush Warm Black 700 W 2.7 m
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
10 - 15
business days
| Cable colour | Black |
| Product colour | Black |
| Handle with lock | Yes |
| Power | 700 W |
| Power source | AC |
| Brush diameter (max) | 3.2 cm |
| Brush head diameter | 3.2 cm |
| Number of heating levels | 2 |
| Hair drying | Yes |
| Technology | Warm |
| Ceramic heating system | No |
| Number of speeds | 2 |
| Suitable for hair types | All hair |
| Noise level | 75.5 dB |
| Type | Hot air brush |
| Ionic function | No |
| Hair curling | Yes |
| Control type | Scrollbar |
| Temperature (max) | 100 °C |
| Temperature (min) | 80 °C |
| Hair straightening | Yes |
| Adjustable thermostat | No |
| Cool tip | Yes |
| Swivel cord | Yes |
| Built-in display | No |
| On/off switch | Yes |
| Auto power off | No |
| Cord length | 2.7 m |