BaByliss AS773E Hydro Fusion Air Styler Hot air brush , Black, Metallic 700 W 98.4" (2.5 m)
BaByliss AS773E Hydro Fusion Air Styler Hot air brush , Black, Metallic 700 W 98.4" (2.5 m)
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Pallet net height | 180.6 cm |
| Pallet net length | 120 cm |
| Pallet net width | 80 cm |
| Product colour | Black, Aquamarine, Metallic |
| Ceramic coating | Yes |
| 360° rotational base | Yes |
| Power source | AC |
| Power | 700 W |
| Weight | 447 g |
| Barrel diameter | 5 cm |
| Depth | 80 mm |
| Width | 367 mm |
| Height | 80 mm |
| Type | Hot air brush |
| Hair drying | Yes |
| Ceramic heating system | Yes |
| Number of speeds | 2 |
| Ionic function | Yes |
| Number of heating levels | 2 |
| Technology | Warm |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Manual | Yes |
| Carrying case | No |
| Number of brushes | 1 |
| Number of brush heads included | 1 pc(s) |
| Cool tip | No |
| Heat-resistant glove included | No |
| Hair comb | No |
| Protective caps | No |
| Docking station included | No |
| Travel pouch | No |
| Holder | No |
| Pouch | No |
| Attachments quantity | 1 |
| Heat mat | No |
| On/off switch | Yes |
| Built-in display | No |
| Cordless | No |
| Cord length | 2.5 m |
| Dangerous for the environment | No |
| Temperature indicator | No |
| Auto power off | No |
| Master (outer) case gross weight | 3.57 kg |
| Pallet gross weight | 194.4 kg |
| Layers per pallet | 6 pc(s) |
| Pallet gross height | 195 cm |
| Master (outer) case length | 335 mm |
| Master (outer) cases per pallet layer | 6 pc(s) |
| Master (outer) case width | 295 mm |
| Pallet gross volume | 1872 dm³ |
| Master (outer) case volume | 405 cm³ |
| Master (outer) case GTIN (EAN/UPC) | 33030050165341 |
| Pallet gross width | 80 cm |
| Pallet gross length | 120 cm |
| Products per pallet | 216 pc(s) |
| Master (outer) case height | 410 mm |
| Products per pallet layer | 36 pc(s) |
| Products per master (outer) case | 6 pc(s) |
| Master (outer) cases per pallet | 36 pc(s) |
| Warnings | Avoid contact with wet hands., The appliance should be cleaned regularly to avoid overheating., Do not use near water. |