-
−7%
ADLER AD 2248WC HAIR DRYER, WHITE AND CHAMPAGNE
ADLER AD 2248WC HAIR DRYER, WHITE AND CHAMPAGNE
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Product colour | White, Champagne |
| Foldable handle | No |
| Minimum power | 1800 W |
| Maximum power | 2400 W |
| Width | 95 mm |
| Length | 223 mm |
| Height | 270 mm |
| Cord length | 1.8 m |
| Diffuser | Yes |
| Cold air | Yes |
| Number of temperature settings | 3 |
| Number of speeds | 2 |
| Ionic function | Yes |
| Concentrator nozzle | Yes |
| Suspension bracket | Yes |
| Warnings | Do not use near water or in a humid environment., Do not leave the appliance unattended during use., Keep out of the reach of children. |