- In stock
Shearing machine Series 3000 HC3510/15 Philips
Shearing machine Series 3000 HC3510/15 Philips
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Series | Series 3000 |
| Model | HC3510/15 |
| Clipper width | 41 mm |
| Color | Black color |
| Power source | Electrical network |
| Accuracy | 2mm |
| Number of length settings | 13 |
| Number of nozzles | 2 |
| Length setting range | 0.5 - 23mm |
| Can be washed with water | Yes |
| Charging level indicator | No |
| Low battery indicator | No |
| With case | No |
| Tip type | Full-size trimmer, Beard and stubble comb, Comb attachment |
| Included | Full-size trimmer |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Adjustable length: 2 mm. Stainless steel blades. Cutting lengths from 0.5 to 23 mm. Washable blades. No oil required. DualCut technology |
| Trim Technology | n-Flow |
| Weight | 0.451 kg. |
| Length | 70 mm. |
| Width | 142 mm. |
| Height | 227 mm. |
| Country of manufacture | ID |