- In stock
Multifunctional body and face shaver Philips MG3945/15
Multifunctional body and face shaver Philips MG3945/15
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Series | 3000 |
| Model | MG3945/15 |
| Clipper width | 30 mm |
| Color | Black, Green |
| Power source | Battery |
| Battery type | Li-ion |
| Charging time | 240 min. Operating time on full charge, up to 90 min. |
| Accuracy | 1mm |
| Number of length settings | 1 |
| Number of nozzles | 9 |
| Length setting range | 0.5 - 12mm |
| Can be washed with water | Yes |
| Charging level indicator | Yes |
| Low battery indicator | Yes |
| With case | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Weight | 0.32 kg. |
| Length | 60 mm. |
| Width | 120 mm. |
| Height | 190 mm. |
| Country of manufacture | ID |