- In stock
Multifunctional body and face shaver MG7941/15
Multifunctional body and face shaver MG7941/15
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | PHILIPS, Philips |
| Series | 7000 |
| Model | MG7941/15 |
| Clipper width | 16 mm |
| Color | Gray color |
| Power source | Battery |
| Battery type | Li-ion |
| Charging time | 60 min. Operating time on full charge, up to 120 min. |
| Accuracy | 0.2mm |
| Number of length settings | 2 |
| Number of nozzles | 17 |
| Length setting range | 0.5 - 22mm |
| Can be washed with water | Yes |
| Charging level indicator | Yes |
| Low battery indicator | Yes |
| With case | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Weight | 0.478 kg. |
| Length | 70 mm. |
| Width | 160 mm. |
| Height | 230 mm. |
| Country of manufacture | ID |