- New
- In stock
Hair clipper Babyliss E786E
Hair clipper Babyliss E786E
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BABYLISS, Babyliss |
| Model | E786E |
| Length | 45mm, 105 mm. |
| Width | 60mm, 141 mm. |
| Height | 185mm, 235 mm. |
| Clipper width | 40mm |
| Color | Gray color |
| Power source | Battery: Operating time on a full charge, up to 60 min. |
| Accuracy | 2mm |
| Number of length settings | 13 |
| Number of nozzles | 1 |
| Length setting range | 0.5 - 24mm |
| Can be washed with water | No |
| Charging level indicator | Yes |
| With case | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Weight | 0.55 kg. |
| Country of manufacture | CN |