








Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Number of programs | 12 |
| Digital timer | Yes |
| Capacity | 9 L |
| Temperature (max) | 200 °C |
| Frying function | Yes |
| Timer duration | 60 min |
| Baking function | Yes |
| Product type | Hot air fryer |
| Temperature (min) | 50 °C |
| Product colour | Black |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Control type | Touch |
| Non-stick coating | Yes |
| Removable bowl | Yes |
| Construction type | Double |
| Power | 2200 W |
| Maximum input power | 2600 W |
| Built-in display | Yes |
| Warnings | Do not leave the fryer unattended while it is in operation., Make sure the fryer is properly grounded., Be careful when handling hot oil. |