-
−10%
Rice cooker Westinghouse WKRCHS10EU 2,5 l 700 W White
Rice cooker Westinghouse WKRCHS10EU 2,5 l 700 W White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| On/off switch | Yes |
| Indication light | Yes |
| Detachable lid | Yes |
| Function Keep Warm | Yes |
| Automatic programs | Yes |
| Removable bowl | Yes |
| Bowl capacity | 2.5 L |
| Steam cooking | Yes |
| Built-in display | No |
| Control type | Touch |
| Non-stick coating | Yes |
| Product colour | White |
| Power | 700 W |
| Weight | 1 kg |
| Depth | 240 mm |
| Width | 290 mm |
| Height | 290 mm |
| Steaming basket | Yes |
| Spoon included | Yes |
| Measuring cup | Yes |
| Warnings | Use only on stable, dry surfaces., Do not immerse the unit in water or other liquids., Do not use the appliance if the electrical cord is damaged. |