Philips NA 352/00 Dual Basket Airfryer
Philips NA 352/00 Dual Basket Airfryer
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Dangerous goods | No |
| Frying function | Yes |
| Capacity | 9 L |
| Temperature (min) | 40 °C |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Temperature (max) | 200 °C |
| Instant On | Yes |
| Product type | Hot air fryer |
| Low-fat frying technology | Rapid Air |
| Number of programs | 8 |
| Baking function | Yes |
| Fryer food capacity | 1.5 kg |
| Heat-resistant | Yes |
| Timer duration | 60 min |
| Keep warm function | No |
| Number of persons | 6 person(s) |
| Rapid Air technology | Yes |
| Preset cooking programs | Yes |
| Digital timer | Yes |
| Cord storage | Yes |
| On/off switch | No |
| Dishwasher-proof parts | Yes |
| Material | Plastic, Metal |
| Handle(s) | Yes |
| Removable bowl | Yes |
| Construction type | Double |
| Control type | Touch |
| Product colour | Black, Bronze |
| Non-stick coating | Yes |
| Cool touch handle(s) | Yes |
| Cool wall housing | Yes |
| Non-slip feet | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Cord length | 0.8 m |
| Appliance placement | Stand-alone |
| Non-stick inner bowl | Yes |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Power | 2750 W |
| Auto power off | No |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Depth | 443.9 mm |
| Width | 382.5 mm |
| Height | 314.2 mm |
| Weight | 7.85 kg |
| Manual | Yes |
| Warranty period | 2 year(s) |
| Doesn't contain | Bisphenol A (BPA) |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Display type | LED |
| Power LED | No |
| Built-in display | Yes |
| Indication light | No |
| Ready alarm | Yes |
| Temperature-ready indicator | Yes |
| Warnings | Make sure the fryer is properly grounded., Do not leave the fryer unattended while it is in operation., Be careful when handling hot oil. |