Hot air fryer NOVEEN AF550 6.5 l 1600 W Black, Silver
Hot air fryer NOVEEN AF550 6.5 l 1600 W Black, Silver
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Construction type | Single |
| Product colour | Black |
| Removable bowl | Yes |
| Non-slip feet | Yes |
| Handle(s) | Yes |
| Control type | Touch |
| Appliance placement | Stand-alone |
| Cool touch handle(s) | Yes |
| Easy to clean | Yes |
| Power | 1600 W |
| Auto power off | Yes |
| Overheat protection | Yes |
| Width | 320 mm |
| Depth | 270 mm |
| Weight | 4.6 kg |
| Height | 360 mm |
| Frying function | No |
| Timer duration | 60 min |
| Baking function | Yes |
| Number of programs | 8 |
| Low-fat frying technology | Rapid Air |
| Adjustable thermostat | Yes |
| Preset cooking programs | Yes |
| Temperature (max) | 200 °C |
| Digital timer | Yes |
| Temperature (min) | 80 °C |
| Product type | Hot air fryer |
| Capacity | 6.5 L |
| Built-in display | Yes |
| Ready alarm | Yes |