- In stock.
Air fryer Tefal EY245B10, black, 1500 W, 5 l
Air fryer Tefal EY245B10, black, 1500 W, 5 l



Air fryer Tefal EY245B10, black, 1500 W, 5 l
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TEFAL, Tefal |
| Model | EY245B10 |
| Length | 37.50 cm, 380 mm. |
| Width | 27.3 cm, 370 mm. |
| Height | 32 cm, 388 mm. |
| Weight | 3.65 kg, 4.724 kg. |
| Power | 1500W |
| Color | Gray color |
| Material | Plastic |
| Capacity | 5 liters |
| Timer | Yes |
| Operating temperature | 40 - 200°C |
| Non-stick coating | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Country of manufacture | CN |