- In stock.
Washing machine Whirlpool TDLRB 65261BS EU/N
Washing machine Whirlpool TDLRB 65261BS EU/N
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | WHIRLPOOL, Whirlpool |
| Model | TDLRB 65261BS EU/N |
| Width | 40 cm, 450 mm. |
| Depth | 60cm |
| Height | 90 cm, 940mm. |
| Color | White color |
| Weight | 56 kg, 57.2 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Water consumption per cycle | 44 liters |
| Drilling efficiency class | B |
| Washing efficiency class | B |
| Washing capacity | 6.5 kg. Drilling, rpm- 1200 |
| Management | Mechanical |
| Number of programs | 11 |
| Washing programs | Eco 40-60 |
| Noise level during washing | 78 dB |
| Screen | Yes |
| Screen type | Big Digit |
| Protection against water spills | Yes |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 700 mm. |
| Country of manufacture | SK |