Washing machine Beko BM3WFSU37213WPBB
Washing machine Beko BM3WFSU37213WPBB
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beko |
| Model | BM3WFSU37213WPBB |
| Width | 60cm, 600mm. |
| Depth | 46.8 cm |
| Height | 84.5 cm, 845 mm. |
| Color | White color |
| Weight | 62 kg, 62.909 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Electric motor type | Without brushes |
| Water consumption per cycle | 43 liters |
| Drilling efficiency class | B |
| Washing efficiency class | A |
| Washing capacity | 7 kg. Drilling, rpm- 1200 |
| Management | Sensory |
| Number of programs | 17 |
| Washing programs | Super quick wash program, Daily wash, Cold wash, Mini/Mini14', Wool wash program, Cotton, Synthetics, Mixed, Dark, Rinse and spin, Shirt wash program, Eco program, Rinse program, Stain removal program, Hygiene program, Drum clean |
| Screen | Yes |
| Screen type | LED |
| Protection against water spills | Yes |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Child safety feature | Yes |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 496 mm. |
| Country of manufacture | RO |