- In stock.
WASHING MACHINE B1WFM2721WEE BEKO
WASHING MACHINE B1WFM2721WEE BEKO
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | BEKO, Beck |
| Model | B1WFM2721WEE |
| Width | 50 cm, 500mm. |
| Depth | 47.4 cm |
| Height | 84.7 cm, 847 mm. |
| Color | White color |
| Weight | 60 kg, 64 kg. |
| Energy efficiency class | A |
| Water consumption per cycle | 43 liters |
| Drilling efficiency class | D |
| Washing capacity | 7 kg. Drilling, rpm- 1200 |
| Management | Electronic |
| Number of programs | 15 |
| Washing programs | Eco 40-60, Easy Care, Spin/Drain, Quick wash, Wool wash program, Cotton, Synthetics, Blankets, Steam treatment, Mixed, Rinse and spin, 20° C program, Baby Care, Shirt wash program, Rinse program, Drum clean, Down jacket wash program, Intensive wash program |
| Screen | Yes |
| Protection against water spills | Yes |
| Delaying the start of the programme | Yes |
| Door opening angle | 170° |
| Child safety feature | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Length | 474 mm. |
| Country of manufacture | CN |