- In stock
CEVA Adaptil - calming collar for dogs - 70 cm
CEVA Adaptil - calming collar for dogs - 70 cm
Guarantee
0 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Size of breed | Medium breed 10 - 25 kg, Large breed 25 - 45 kg |
| Age of the pet | Adult |
| Product category | Stress relief |
| Category | For dog |
| Pet specific needs | Stress |
| Dog breed | All breeds of medium and large dogs, All breeds of large dogs, All breeds of medium-sized dogs |
| Weight range | 0 g - 200 g |
| Weight | 200 g |
| Length | 700 mm |
| Warnings | Keep out of the reach of children., Avoid contact with eyes, skin and clothing., Product may be harmful to the environment, do not dispose of in the regular trash. |