-
−1%
C&C Modular dog kennel 145x75x37 cm
C&C Modular dog kennel 145x75x37 cm
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Seasonal offer | Spring |
| Castor wheels | No |
| Product colour | Black |
| Weight range | 2 kg - 4,9 kg |
| Recommended for pet type | Dog |
| Product category | Animal playpen |
| Animal type(s) | Dog |
| Category | For dog, For the nightjar |
| Width | 1450 mm |
| Height | 370 mm |
| Weight | 5 kg |
| Depth | 750 mm |
| Warnings | Do not leave your dog confined to a kennel for long periods of time unsupervised., Regularly check the kennel for damage and sharp edges that could injure your dog., Ensure the shed is stable and well assembled to prevent tipping over. |