Studio flash - Godox QT1200IIIM 1200Ws 1/29600s flash duration wireless
Product reference: 14-6952344223789
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
8 - 9
business days
Your message has been successfully sent!
Fill in the required fields*
Godox QT1200IIIM
Features
Product type Studio flash
Brand Godox
Model QT1200IIIM
Specifications
Flash power 1200W
Flash duration Up to 1/29600s
Renewal time 0.01 to 0.9 seconds
Color temperature 5600±200K (stable mode)
Wireless system Integrated 2.4G
Dimensions 550 × 176 × 143mm
Weight 4.26 kg
Technical data
Synchronization mode High-speed sync (up to 1/8000s), first-curtain sync, second-curtain sync
Modeling light 40W LED, dimmable from 1% to 100%