Titanum TKK102X Electric kettle 1.8L 1800W Inox Silver
Titanum TKK102X Electric kettle 1.8L 1800W Inox Silver





Titanum TKK102X Electric kettle 1.8L 1800W Inox Silver
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Concealed heating element | Yes |
| Housing material | Stainless steel, Plastic |
| Product colour | Inox |
| Water tank capacity | 1.8 L |
| Adjustable thermostat | No |
| Boil-dry protection | Yes |
| On/off switch | Yes |
| Indication light | Yes |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Power | 1800 W |
| AC input frequency | 50 Hz |
| DFU / User manual | Yes |
| Lid opening type | Button |
| Cordless | Yes |
| Cord length | 0.75 m |
| Auto power off | Yes |