- In stock.
Sandwich maker Tefal SW 7011
Sandwich maker Tefal SW 7011



Sandwich maker Tefal SW 7011
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TEFAL, Tefal |
| Model | Snack XL SW 7011 |
| Length | 330mm, 167 mm. |
| Width | 324mm, 329 mm. |
| Height | 160mm, 336 mm. |
| Power | 850W |
| Weight | 3.37 kg, 3.71 kg. |
| Color | White color |
| Material | Plastic, Stainless steel |
| Non-stick coating | Yes |
| Automatic shutdown | Yes |
| Number of slices | 4 |
| Overheating protection | Yes |
| Interchangeable plates | Yes |
| Temperature control | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Additional information | Modern ergonomic design |
| Country of manufacture | CN |