- In stock.
Sandwich maker Tefal Snack Time 2 PL SW341D12
Sandwich maker Tefal Snack Time 2 PL SW341D12
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TEFAL, Tefal |
| Model | Snack Time 2 PL SW341D12 |
| Length | 130mm, 340 mm. |
| Width | 225mm, 170 mm. |
| Power | 700W |
| Color | Black, Silver |
| Material | Plastic, Stainless steel |
| Non-stick coating | Yes |
| Number of slices | 2 |
| Overheating protection | Yes |
| Interchangeable plates | Yes |
| Temperature control | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Additional information | Interchangeable plates: 2 for sandwiches and Belgian waffles. Plates are dishwasher safe. Two indicator lights: on/off, heating. Cool handle |
| Weight | 3.635 kg. |
| Height | 290 mm. |
| Country of manufacture | CN |