- In stock.
Sandwich maker Tefal SM155212
Sandwich maker Tefal SM155212



Sandwich maker Tefal SM155212
Guarantee
12 month
Delivery from Lithuania in
3 - 6
business days
| Brand | TEFAL, Tefal |
| Model | SM1552 |
| Length | 120mm, 265 mm. |
| Width | 265mm, 260 mm. |
| Height | 260mm, 120 mm. |
| Power | 700W |
| Color | Silver, Black, Silver |
| Material | Plastic, Stainless steel |
| Non-stick coating | Yes |
| Automatic shutdown | No |
| Number of slices | 4 |
| Overheating protection | Yes |
| Interchangeable plates | No |
| Temperature control | No |
| Mandatory warranty | 24 months |
| Guarantee for legal entities | 12 months |
| Weight | 1.34 kg. |
| Country of manufacture | CN |