MPM MCZ-115 electric kettle 1.5 L 1800 W White
MPM MCZ-115 electric kettle 1.5 L 1800 W White











MPM MCZ-115 electric kettle 1.5 L 1800 W White
Guarantee
24 month
Delivery from Europe in
6 - 11
business days
| Housing material | Stainless steel, Plastic |
| Concealed heating element | Yes |
| Removable filter | No |
| Water level indicator | Yes |
| Product colour | White |
| Water tank capacity | 1.5 L |
| AC input frequency | 50-60 Hz |
| Power source | AC |
| Power | 1800 W |
| AC input voltage | 220-240 V |
| Illuminated on/off switch | Yes |
| 360° rotational base | Yes |
| Hinged lid | Yes |
| Auto power off | Yes |